marginesstrona główna          mapa portalu           polityka cookies             kontakt z redakcją
marginesFitness i diety             Zdrowie mężczyzny             Uwodzenie kobiety             Pieniądze            Technologie i gadżety
 
margines5 grzechów głównych. Czego naprawdę boi się facet?
marginesmargines

kawa

folder Publikacja dodana do portalu Fortumo.pl dnia 11.05.2013r.| autor: Bartłomiej Marczak

To nie prawda, że mężczyźni niczego się nie boją. Na ogół jednak ich problemy dotyczą z goła innego zakresu, w porównaniu do tego o czym wspominają w ankietach kobiety. Jak wyjść z twarzą z każdej sytuacji?

Sprawdź: , oraz .

 Strach nr 1 - "nie chcę kończyć 40-tki"; zdaniem ankietowanych, to upływający czas u mężczyzn powoduje ataki niepokoju. Większość nie chce szkończyć 4- lat, ale jest sposób, aby temu zaradzić i wcale nie chodzi o cofanie daty w kalendarzu. Do swojego wieku trzeba się przyzwyczaić, a przede wszystkim wyzbyć się zachowań, które nie przystoją już w tym wieku. Warto obrać odpowiednią strategię. Mamy tutaj na myśli przejście na nowy etap w rozwoju, 40 lat to w końcu doskonały czas na zrobienie porządku w młodzieńczej szafie, skończenie z wieloletnimi kłótniami ze swoimi rodzicami, naukę smakowania dobrego alkoholu, bycia nieco bardziej uprzejmym, a także zadbania w końcu o swoje finance. Pomyśl o 40. roku życia jako przejściu do etapu dojrzałości i odpowiedzialności, który wcale nie musi oznaczać mniej emocji.

Strach nr 2 - "zbłaźnię się przez znajomymi"; przestań myśleć o sobie jako o ofierze, zacznij działać inaczej, jeśli w czymś po prostu nie jesteś dobry. Wybierasz się z dziewczyną i znajomymi w góry, ale nie potrafisz jeździć na nartach? Szukaj innych rozwiązań, ale nie uciekaj od problemu. Zawsze możesz uznać, że narty są dla emerytów, a ty wolisz raczej nauczyć się szusować na snowboardzie. Po pierwsze - na stoku będziesz się znacznie lepiej prezentował, a po drugie - masz taryfę ulgową, jeśli coś nie będzie ci wychodziło.

Strach nr 3 - "skompromituję się przed publiką" - boisz się publicznych wystąpień? Nie wiesz jak zachować się podczas ślubu kolegi, żeby powiedzieć kilka swoich zdań uznania dla młodej pary? Większość odczuwa strach przed publicznymi wygłoszeniami. Przecież nikt nie chce powiedzieć nieśmieszonego dowcipu, albo (co gorsza) przekręcić czyjegoś nazwiska. Nie zawijaj ogona, zapisz wszystko dokładnie na kartce, co chcesz powiedzieć, nagraj swoją przemowę na dyktafon i powtarzaj tekst tak często, na ile masz na to czas. Warto spróbować także ćwiczenia przed lustrem.

Strach nr 4 - "obawiam się, że przegram spóbr". Sytuacje kiedy czujemy upokorzenie lub wręcz frustrację nie należą do przyjemnych. Z tego powodu, zanim wykonasz telefon do firmy lub organizacji, która gra ci na nerwach zrób dokładny plan tego co chcesz powiedzieć. Pytaj o nazwisko rozmówcy, zapisuj wszystkie dane, nie daj się zastraszyć, a całą agresję staraj się kontrolować tak, aby uzyskać to, czego oczekujesz.

Strach nr 5 "kobieta mnie rzuci" - kosz dla faceta jest czymś, co wyraźnie trafia w jego ego, dlatego nawet jeśli nie wszystko szło w twoim związku tak, jak powinno, to trudny okres musisz po prostu przeczekać. Sprawdzonego rozwiązania na to nie ma. Nie kompromituj się, zachowaj twardą minę i nie upokarzaj się zemstą albo innymi, idiotycznymi pomysłami.

Czytaj też: www.e-medycynaizdrowie.biz.pl/z-chwila-gdy-stan-ogolny-pozwala-na-poruszanie-chorego/ i ,, www.e-medycynaizdrowie.biz.pl/z-chwila-gdy-stan-ogolny-pozwala-na-poruszanie-chorego/.
 
marginesArtykuł komentowali nasi czytelnicy

marginesczytelnikBarbotr: Z tym ukończeniem czterdziestki, to muszę rzeczywiście się zgodzić. Sam miałem problem z kolejną równą "dziesiątką", ale na szczęście mam z kim i dla kogo żyć. Nie poradziłbym sobie z tym, gdybym nadal uważał się w tym wieku za niezależnego i wszechmogącego (chociaż dziś, po 40 latach nadal czuję się stosunkowo młodo.

 
marginesCzytaj też inne publikacje o zbliżonej problematyce
marginesJesteśmy na Facebooku
 
Wszystkie prawa zastrzeżone | Copyright © 2013 fortumo.pl

portal dla mężczyzn z charakterem | kontakt | mapa portalu | cookies