marginesstrona główna          mapa portalu           polityka cookies             kontakt z redakcją
marginesFitness i diety             Zdrowie mężczyzny             Uwodzenie kobiety             Pieniądze            Technologie i gadżety
 
marginesWybierasz się na wakacje? Wypróbuj eko jazdę
marginesmargines

kawa

folder Publikacja dodana do portalu Fortumo.pl dnia 11.05.2013r.| autor: Bartłomiej Marczak

Ecodriving staje się coraz popularniejszy w całej Europie. Po pierwsze - to rzeczywiście działa, a po drugie - każdy może się go nauczyć. Wystarczy zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, a na stacje benzynowe będziesz zajeżdżał znacznie rzadziej niż dotychczas. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz wydać chociażby na miesięczny karnet na basen lub wypad z kolegami na imprezę.
 
Sprawdź: , oraz .

Naucz się przewidywania zdarzeń drogowych. Dostosuj prędkość samochodu do realnych warunków, sięgaj wzrokiem dalej w poszukiwaniu skrzyżowań, zakrętów i innych elementów, do których możesz się przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętaj, że osoby, które do ostatniej chwili mają wciśnięty pedał gazu przed sygnalizacją świetlną, a potem gwałtownie z niej ruszają, znacznie częściej zalewają swój bak.

Staraj się poruszać z równomierną prędkością - przyspieszanie obciąża silnik, co przekłada się na większe spalanie. Jeśli masz samochód z tempomatem, a poruszasz się po drogach ekspresowych lub autostradach, możesz z niego śmiało korzystać. Pamiętaj też, że przy wyższych prędkościach, bez przyspieszania możesz poruszać się na biegu o jeden wyższym niż taki, którego używałbyś do wyprzedzania.

Dbaj o ciśnienie opon. Zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje odkształcanie ogumienia oraz znacznie większe opory toczenia (nawet do około 10 %). Pamiętaj też, aby w rozsądny sposób korzystać z klimatyzacji i nawiewów. Każda dodatkowa funkcja, której używasz na desce rozdzielczej swojego samochodu ma bezpośredni przekład na spalanie i tak np. praca klimatyzacji z maksymalnym obciążeniem może powodować, że na 100 km stracić nawet o 2 litry paliwa więcej niż, gdybyś z niej nie skorzystał.

Czytaj też: i ,.
 
marginesArtykuł komentowali nasi czytelnicy

marginesBrak komentarzy.

 
marginesCzytaj też inne publikacje o zbliżonej problematyce
marginesJesteśmy na Facebooku
 
Wszystkie prawa zastrzeżone | Copyright © 2013 fortumo.pl

portal dla mężczyzn z charakterem | kontakt | mapa portalu | cookies