marginesstrona główna          mapa portalu           polityka cookies             kontakt z redakcją
marginesFitness i diety             Zdrowie mężczyzny             Uwodzenie kobiety             Pieniądze            Technologie i gadżety
 
marginesGrilluj bezpiecznie. Uważaj na substancje rakotwórcze
marginesmargines

kawa

folder Publikacja dodana do portalu Fortumo.pl dnia 11.05.2013r.| autor: Bartłomiej Marczak

Pytanie do naszej redakcji przysłał jeden z czytelników. W swoim e-mailu pyta nas: Czy to rzeczywiście prawda, że grillowany stek lub jakiekolwiek inne mięso może zawierać substancje rakotwórcze? Streszczamy naszą odpowiedź.
 
Sprawdź: https://mamotoja.pl/bangla/johnson-amp-johnson/johnsons-body-care-balsam-do-ciala-24-hour-moisture-z-ekstraktem-z-miodu, oraz .

Okazuje się, że w istocie wielkość tych potencjalnych substancji rakotwórczych zależy przede wszystkim od tego po jakie mięsi sięgamy i w jaki sposób je przyrządzamy na grillu. Naukowcy oceniają, że najwięcej znajdziemy ich na samym wierzchu smażonego kawałka mięsa, ponieważ te związki rakotwórcze powstają w wyniki niepełnego spalenia tłuszczu czy białka. W efekcie wszystko, z czym bezpośrednio ma kontakt ogień, jest potencjalnym zagrożeniem, ale bez paniki (!) - jest na to sposób.

Wystarczy, że skorzystamy ze specjalnych tacek lub zwykłem folii aluminiowej. Jeśli już decydujemy się na opiekanie mięs na na otwartym ogniu, to warto pamiętać, że mięsa nie można przypalić. Poza tym należy dbać o kondycję rusztu (przed każdym kolejnym grillem, trzeba go solidnie umyć  - nie wystarczy przepłukanie pod bieżącą wodą).

Chcemy też zwrócić uwagę, że do rozpalania grilla nie powinniśmy używać drewna ani igieł pochodzących z drzew iglastych, ponieważ te zawierają znaczne ilości substancji żywicznych - ich spalanie rodzi mnóstwo substancji rakotwórczych, których prawdopodobnie wolelibyśmy nie znaleźć w naszym mięsie. Ostatecznie - zostawianie grilla na otwartym ogniu to niezbyt dobry sposób na przyrządzenie letniej kolacji.

Czytaj też: squash warszawa i www.apli-tech.pl/produkty/aplikator-zakiszania/,.
 
marginesArtykuł komentowali nasi czytelnicy

marginesBrak komentarzy.

 
marginesCzytaj też inne publikacje o zbliżonej problematyce
marginesJesteśmy na Facebooku
 
Wszystkie prawa zastrzeżone | Copyright © 2013 fortumo.pl

portal dla mężczyzn z charakterem | kontakt | mapa portalu | cookies