marginesstrona główna          mapa portalu           polityka cookies             kontakt z redakcją
marginesFitness i diety             Zdrowie mężczyzny             Uwodzenie kobiety             Pieniądze            Technologie i gadżety
 
marginesOdświeżamy samochód przed wakacyjnym urlopem
marginesmargines

kawa

folder Publikacja dodana do portalu Fortumo.pl dnia 11.05.2013r.| autor: Bartłomiej Marczak

Chociaż mamy już w pełni wiosnę, to wielu kierowców nie zrobiło solidnego porządku w swoim samochodzie po zimie. Przed wakacyjnym urlopem warto zadbać o auto i zaoszczędzić sobie ewentualnych rozczarować już na trasie.
 
Sprawdź: , oraz .

Umyj dokładnie samochód. Pamiętaj, że wszystkie zabrudzenia chemiczne, są realnym zagrożeniem dla lakieru wystawionego na promienie słoneczne. Wszystkie ptasie odchody, zleżane pyłki kwiatów, trwa oraz inny brud powinny być dokładnie usunięte. Warto też od czasu do czasu opłukać podwozie z błota i innych osadów, po czym je dobrze wysuszyć i zabezpieczyć odpowiednimi preparatami ochronnymi.

Pamiętaj też, aby zabezpieczyć dokładnie wszystkie ewentualne uszkodzenia lakieru. Jeśli pojawiły się rysy, które odsłaniają podkład, to jeszcze nie znaczy, że musisz jechać do lakiernika. Zacznij od oczyszczenia punktowego tego miejsca, spoleruj dokładnie tę powierzchnię, a po wyschnięciu nałóż trochę dobrego wosku i pozostaw do wyschnięcia, po czym przetrzyj to miękką ściereczką.

Zadbaj o to, aby układ chłodzenia twojego samochodu działał nienagannie. Pamiętaj o przeczyszczeniu układu, zmianie filtrów oraz jeśli masz klimatyzację, wymianie odpowiednich płynów i jej wyczyszczeniu w serwisie.

Ostatecznie - przejedź się do stacji diagnostycznej i sprawdź zawieszenie.

Czytaj też: i ,.
 
marginesArtykuł komentowali nasi czytelnicy

marginesBrak komentarzy.

 
marginesCzytaj też inne publikacje o zbliżonej problematyce
marginesJesteśmy na Facebooku
 
Wszystkie prawa zastrzeżone | Copyright © 2013 fortumo.pl

portal dla mężczyzn z charakterem | kontakt | mapa portalu | cookies